Mēģini un ļauj sev kļūdīties 


Vai Tev ir gadījies satikt cilvēku, kurš it kā redz Tev cauri un zina par Tevi visu?  Nav nekādas jēgas stāstīt to, kā nav, tik un tā "atkodīs".  Šis cilvēks ir kā dvēseles spogulis - viņā redzi savu atspulgu.   Tas ir pirmais, ar ko man asociējas Joanna Kristīne Golubeva, vadītprasmes trenere un HR vadītāja ar lielu pieredzi. Lūdzu Joannu atbildēt uz dažiem jautājumiem.


Kas ir Tavs bizness? Pastāsti, lūdzu, par to.

Mans bizness - treniņprogammas, koučings un atbalsts vadītājiem un darbiniekiem. Ja ir jautājums - ko darīt tālāk? Kā to darīt vislabākajā veidā? - tad manā rīcībā ir dažādi palīginstrumenti, kas palīdz maniem klientiem. Strādāju ar vadītājiem gadījumos, ja vadītāji nepilda savas funkcijas, neprot risināt konfliktus un nespēj sadarboties ar citiem vadītājiem. Es iedziļinos katra klienta stāstā, fokusējos uz rezultāta sasniegšanu, individuāli radu praktiskus risinājumus. Mācu, attīstu un iedvesmoju vadītājus un viņu darbiniekus, lai uzņēmums sasniegtu savus plānus. Vienā teikumā - rezultatīvi treniņi, kas trāpa mērķī.


Kas Tevi pamudināja uzsākt savu biznesu? Kas bija "īstais brīdis"?

Mans īstais brīdis bija tad, kad sāku strādāt metaforiskajiem attēliem "Points of You" un satiku brīnišķīgus cilvēkus Polijā. Tas lika aizdomāties par sevi, savām vērtībām un to, kas patiesi mani aizrauj. Koučinga mācības bija nākošais solis, kas atvēra jaunus vārtus. Man vienmēr ir paticis pētīt cilvēku darbu, palīdzēt cilvēkiem, tāpēc darot to kā treneris, koučs vai konsultants, ir iespēja darīt to dažādos veidos un redzēt rezultātu.


Kas bija vislielākais izaicinājums ceļā uz panākumiem biznesā?

Apzināties savu unikalitāti un pieņemt to. Tas ir grūti. Iekšējais šaubu rūķis strādā uz pilnu klapi un nav miera. Ik pa brīdim atnāca domas - vai es esmu pietiekami profesionāla? Ar ko tieši es palīdzu klientiem? Vai es esmu tik laba, lai vispār to darītu? Tie bija vislielākie izaicinājumi. Un joprojām ir. Tikai tagad ir lielāka savu spēju apzināšanas un ir arī atbalsta vide.


No kurienes smēlies iedvesmu? Kas Tevi atbalstīja ceļā uz savu biznesu?

Iedvesma man rodas brīžos, kad es jūtos brīva. Tad nāk radošuma mūzis un galvā ir daudz jaunu ideju un projektu. Mani visvairāk atbalsta mana ģimene un draugi, kas uzmundrina un palīdz spert pirmos soļus un iedrošina neapstāties un doties tālāk.


Kas Tev vislabāk patīk Tavā patreizējā dzīves veidā?

Man visvairāk patīk iespēja radīt jaunas lietas, spēles, instrumentus saviem klientiem un redzu, ka tas palīdz. Katra diena ir mainīga, tāpēc elastība un izmaiņas uzdzen adrenalīnu, un tas, savukārt, rada jaunas iespējas un ceļus, pa kuriem doties tālāk.


Ar kādu projektu, sava biznesa daļu visvairāk lepojies?

Es lepojos, ka izstrādāju savu spēli vadītājiem "Vadītāju situāciju spēle" - tas ir kas jauns un nebijis manā dzīvē. Tā ir uzdrīkstēšanās īstenot savus sapņus. Vēl man ir liels prieks, ka spēju elastīgi un dažādi veidot mācību programmas un ļaut cilvēkiem sevi iepazīt vairāk. Pēc tam atsauksmēs dzirdu, ka tas ir ļoti palīdzējis gan darba vietā, gan arī privāti. Vislielākais, kompliments, ko esmu saņēmusi no klienta - jūs esat burve, stundas laikā es sapratu, ko es gribu, ko pirms tam trīs gadus nevarēju nekādi izdarīt! Pēc mēneša mana kliente apprecējās ar savu mīļoto un tagad dara sirdsdarbu. Katra klienta atklāsme un tālākie soļi mani iedvesmo un arī es lepojos ar viņu panākumiem.


Ko Tu darītu savādāk, ja būtu iespēja darīt visu vēlreiz?

Ja vēlreiz būtu jāsāk, es vairāk darītu un ticētu tam, ko daru. Es noteikti atklātāk stāstītu par sevi un savām idejām un projektiem. Tieši tad, kad dalos un stāstu, cilvēki klausās, palīdz, iesaka, iedrošina, gatavi mesties ar mani jaunos projektos - tā es satieku brīniškīgus sadarbības partnerus un domubiedrus.


Kādu padomu Tu dotu cilvēkam, kas uzsāk savu biznesu?

Spert pirmo soli un izmēģināt dzīvē to, kas ir prātā. Tikai darot mēs varam saprast, vai tas der, vai gribas kaut ko citu. Un vēl ļoti svarīgi - ļaujiet sev kļūdīties! Tieši šī atļauja pašiem sev nojauc ierobežojumus galvā. Tad, kad galva brīva, tad arī ir iekšējā plūsma un daudzas lietas vienkārši notiek.