Vai esi gatava kļūt par uzņēmēju? Pārbaudi sevi!


Izlasi zemāk rakstītos apgalvojumus, atzīmē, piekrīti vai nepiekrīti, un noskaidro, vai esi gatava kļūt par uzņēmēju uz visiem 100.


1. Lai arī gribētos domāt, ka uzņēmējai ir daudz brīva laika, esmu gatava pastrādāt arī garākas stundas, vismaz sākumā.

Protams, savs bizness ar laiku ir jāsakārto tā, lai varētu paņemt garāku atvaļinājumu un atgriežoties redzēt savu uzņēmumu vēl joprojām veiksmīgu un plaukstošu. Tomēr pirmie darbības gadi var prasīt no Tevis ne tikai ierasto darba laiku, bet arī vakarus un brīvdienas. Vai esi gatava vakarā izslēgt televizoru un atbildēt uz klientu epastiem? Ja nē, kļūt par uzņēmēju nav Tavs aicinājums. Meklē sev algotu darbu, kur darba dienas beigās var iziet no biroja un par to aizmirst līdz nākošajam rītam.

2. Lai arī es parasti izvairos no konfliktiem, vajadzības gadījmā esmu gatava tos risināt.

Ir ļoti patīkami strādāt vidē, kur nav nekādu konfliktu un visi tur doto vārdu. Uzņēmējdarbībā gan mēdz gadīties dažādi - klientiem un sadarbības partneriem var būt savas intereses, kuras var būt pretējas Tavējām. Būs jāmācās dot pretsparu un risināt konfliktus. Uzņēmējai būs jātiek galā ne ar to vien!

3. Esmu izveidojusi uzkrājumu, lai varētu apmaksāt rēķinus vismaz pāris gadus, ja nu gadījumā mana uzņēmējdarbība šajā laikā nenes ienākumus.

Ja sāc biznesu no nulles, ir liela iespēja, ka pirmos 2-3 gadus nekāda lielā peļņa nesanāks. Gadās arī, ka biznesi tik ilgi vispār neizdzīvo. Kā samaksāsi rēķinus, kamēr uzņēmējdarbība vēl ir "bērna autiņos"? Protams, kredīts vienmēr ir risinājums, bet kādreiz tas arī būs jāatdod. Ja ir uzkrājums, iespēja izdzīvot līdz peļņas brīdim ir daudz lielāka.

4. Esmu gatava gan rakstīt rēķinus, gan rakstīt sociālajos tīklos, gan tīrīt biroju un darīšu to ar prieku!

Ja esi uzņēmēja, visticamāk sākumā būsi gan grāmatvede, gan pārdevēja, gan sekretāre, gan direktore. Nāksies ātri iemācīties daudz kā jauna. Vai esi gatava? Labā ziņa ir tāda, ka tikai mācoties ko jaunu cilvēks uztur smadzenes formā. Uzņēmējdarbība droši vien ir vistuvāk mūžīgās jaunības avotam. Atceries, ka, tikai darot darbu ar prieku, tas nesīs augļus. Ja Tev jau tagad šis izraisa riebumu, labāk atstāt uzņēmējdarbību kādai citai.

5. Esmu gatava visiem stāstīt par savu produktu vai pakalpojumu, protams, man pieņemamā veidā.

Mēdz teikt, biežākais jauno projektu neveiksmes cēlonis ir nevēlēšanās aktīvi pārdot savas preces vai pakalpojumus. Kā gan cilvēki par Tevi uzzinās, ja pati klusēsi kā partizāns? Ir dažādi veidi, ka stāstīt par savu biznesu, to var darīt arī netiešā un delikātā veidā, bet jādara būs. Esi gatava?

6. Arī ja sākumā ies grūtāk, esmu gatava turpināt uzsākto un meklēt iespējas.

Daudzi sekmīgi uzņēmēji ir bijuši tuvu bankrotam, bet ir mēģinājuši atkal un atkal. Galvenais ir nepadoties. Katra neveiksme ir iespēja no tās mācīties un darīt kaut ko savādāk. Protams, ja domā, ka tas ir par grūtu, labāk paliec pie algota darba. Eksperti uzskata, ka biežākais jauno projektu neveiksmes cēlonis ir uzņēmēju izvairīšanās no savu preču vai pakalpojumu aktīvas pārdošanas. Īpaši grūti tas ir cilvēkiem, kuri iepriekš ar to nav nodarbojušies.

7. Lēmums kļūt par uzņēmēju noteikti ir jāapspriež ar ģimeni un jānodrošinās ar viņu atbalstu.

Padomā, cik ilgi Tu izturēsi, ja katru vakaru mājinieki Tev pārmetīs – nu, kam Tev tas viss? Savukārt, ja tuvinieki Tevi atbalstīs, ir daudz lielāka iespēja, ka galu galā viss izdosies.


Ja izlasīji šo rakstu līdz galam, apsveicam!
Tu esi neatlaidīga, šī ir viena no svarīgākajām īpašībām, lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju!
Ja pārsvarā komentāri atbilst Tavām personiskajām domām, tad apsveicam vēlreiz – izskatās, ka esi gatava savam biznesam!
Ja 50/50 – ieteiktu sākumā sākt ar nelielu "hobijbiznesu", ko var ērti darīt papildu pamatdarbam. Tā varēsi pārliecināties, ka uzņēmējdarbība tiešām ir priekš Tevis.
Ja pārsvarā apgalvojumiem nepiekrīti, iespējams labāk pagaidām palikt algotā darbā. Pēc laika pie šī jautājuma noteikti varēsi atgiezties.