Atmet šīs lietas un kļūsti par līderu līderi

(Pirmā daļa)

Mēs katra esam sastapušas vai zinām vadītājas, kas it kā ļoti cenšas, bet viņam tā īsti nesanāk. Un te prātā nāk vienkārša, vienlaikus ļoti izaicinoša patiesība- darot lietas ierastajā veidā, tiek iegūts līdzšinējais rezultāts jeb citiem vārdiem - nekas nemainās, ja neko nemaina.

Šī padomu sērija būs par līderību un līderēm, kas jau nonākušas pie atziņas vai ir gatavas atzīt, ka līderība ir privilēģija, kas sākas no manis, bet nav par mani. Lielākais īstenas līderes atalgojums- redzēt savus cilvēkus apmierinātus un laimīgus. Savukārt no pašapmierinājumā ieslīgušām viduvējībām, kas nav gatavas mainīties, ne vien esam pelnījušas atbrīvoties, bet tam jākļūst par mūsu svētu pienākumu. Laiks jaunās paaudzes līderēm un jaunām līderības praksēm, kas var nest cerētās izmaiņas visos sabiedrības līmeņos.

Turpmāk gaužām atklāti un tieši par lietām, no kurām ikvienai vadītājai jāatbrīvojas ceļā uz veiksmīgu līderības praksi:

1. Nost ar hierarhijas slavināšanu

Hierarhija pēc noklusējuma pieņem, ka Tu esi labāka par citiem, bet tas nav tiesa. Īpaši, ja esi tālredzīga līdere, un Tavā komandā ir par Tevi gudrāki, spējīgāki darbinieki. Trenē savu iekšējo pārliecību, ka Tu pati un Tava personība cilvēku prātos atstāj daudz jaudīgāku iespaidu nekā tituls uz vizītkartes.

Neatkarīgi no ieņemamā amata, pieredzes vai komandas lieluma - veiksmīgas līderes negaida uzslavas, viņas tās saka citiem. Tā ir vesela māksla, kas izkopjama, jo veiksmīga uzslavu prakse uzņēmumā var paveikt teju neiespējamo.


2. Neliec citiem dzīvot bailēs

Iedvešot citos bailes, kā vadītāja Tu panāc pretēju efektu cerētajam. Turklāt šāda  vadības prakse tikai izgaismo Tavas pašas bailes un nedrošību.

Būsim godīgas- tās ir neatrisinātas lietas, kas Tev seko no tuvākas vai tālākas pagātnes. Strādā ar sevi, bet neiedomājies, ka draudot saviem cilvēkiem Tu viņus motivēsi vai iegūsi uzticamu, efektīvu komandu. Tas ir tikai laika jautājums, kad paliksi viena ar saviem mērķiem.


3. Nē citu līderu atlaišanai

Kāda cita vadītāja atlaišana nedz dara labu šim cilvēkam, nedz ceļ Tevi kā vadītāju. Tāpēc vien, ka kāds neder līdera lomai, nenozīmē, ka cilvēks ir nekompetents vai būtu nekavējoties atlaižams.

Vēl sliktāk, ja Tu kā vadītāja esi iecerējusi atbrīvoties no citiem spēcīgiem līderiem komandā ar vienīgo mērķi celt savu impēriju un audzēt ietekmi. Neglīts ego uzvaras gājiens, un ieguvēju nav.


4. Nost ar bailēm pašai tikt atlaistai

Veiksmīgas līderes zina par savu ‘derīguma termiņu’, tāpēc nebaidās no atlaišanas. Vēl vairāk - savas komandas jeb sekotāju labā viņas ir gatavas drosmīgi un ar prieku upurēt savu titulu. Kamēr vien Tev ir dota šī privilēģija saukties par līderi, tā vietā, lai uztrauktos par atlaišanu - koncentrējies darīt labāko iespējamo.


5. Nē bailēm no ierastās kārtības

Stājoties cita vadītāja vietā vienmēr sastapsies ar ierastās un pierastās kārtības rēgu. Veiksmīga vadītāja necentīsies to apkarot vai noliegt. Tie paši cilvēki, kas sekoja iepriekšējai vadībai, sekos arī Tev, ja vien cienīsi viņus, parūpēsies par viņu vajadzībām un rādīsi ceļu uz jēgpilnām izmaiņām.


6. Nē pārlieku biežai darbinieku maiņai

Cik nav dzirdēts par uzņēmumiem, kur teju ik nedēļu cilvēki pamet komandu. Vadītāja attaisno sevi ar šo darbinieku trūkumiem, bet patiesībā šis ir stāsts par skabargu citu acīs un baļķi savējā. Cilvēki pamet nevis komandas, uzņēmumus vai zīmolus, bet gan sliktas vadītājas.

Attiecīgi - veiksmīgas un gudras vadītājas attaisnojumus nemeklē, bet aizejot kārtējam darbiniekam uzdod sev jautājumu: “Ko es varēju darīt labāk?”. Vēl labāks jautājums, ko sev uzdot: “Vai es varētu kādā brīdī šo cilvēku aicināt atgriezties?”Bieža darbinieku maiņa ir viena no redzamākajām pazīmēm, ka esošā vadītāja nav veiksmīga tajā, ko dara. Maini perspektīvu, un pie darbinieku rekrutēšanas atgriezīsies tikai uzņēmumam paplašinoties.


7. Nost ar diktatūru

Vēl no senās Romas laikiem saglabājies princips ”Skaldi un valdi!”, ko joprojām praktizē dažāda līmeņa vadītājas. Diemžēl šādi padoto uzticību neiemantot. Arī citi vēstures piemēri apliecina - diktatori, kas valdīja sekojot dzelzs dūres principam, ātri vien piedzīvoja savu padoto vēršanos pret viņiem pašiem.

Veiksmīgas līderes nepraktizē vadības stilu komandēt, melot, krāpties, zagt vai sabotēt ar nolūku parādīt, kura te ir galvenā. Nomaini diktatūru ar citu cilvēku ‘iespējošanu’ jeb celšanu. Radi iespēju citiem augt un kļūt par veiksmīgiem līderiem sfērās, kas viņiem ir nozīmīgas, un viņi būs Tev mūžam pateicīgi.


8. Nē s*dīgai attieksmei pret citiem

Vairāk par visu citu veiksmīgās vadītājas rūpējas par savas komandas labsajūtu, jo ļoti labi zina - ilgtermiņā tas vairākkārtīgi atmaksājas. Velti laiku, esi patiesa, izrādi neviltotu interesi par ikkatru un darbu, ko viņš dara. Tev jāsāk uztraukties, ja nespēj par katru no saviem cilvēkiem nosaukt kaut vienu lietu, ko viņos augstu vērtē.

Laba līdere izturas labi pret visiem, tai skaitā pret tiem, kas nepiekrīt viņas vadībai. Vēl vairāk- viņa velta laiku un tiekas ar saviem oponentiem, lai saprastu, ko sevī mainīt, attīstīt.


9. Nē publiskai kaunināšanai

Ja kāds no komandas pieļāvis kļūdu, izrunā to privāti. Laiks, kad sodītos piesēja pie kauna staba ir sena vēsture. Mūsdienās labi vadītāji izvēlas iedvesmot kolektīvu ar veiksmīgiem piemēriem, nevis nostādīt kādu neērtā vai pazemojošā situācijā viņa neveiksmes dēļ.


10. Nost ar sava ego izpausmēm

Tu nekad nekļūsi par veiksmīgu līderi, ja sekosi sava ego izpausmēm, cerot tā atstāt iespaidu, iedvesmot vai motivēt citus sev sekot. Kam gan patīk kāda pārņemta ar sevi un savām vajadzībām? Cilvēki izvēlas sekot nesavtībai. Noteikti būsi dzirdējusi krievu teicienu, kurā daudz patiesības - esi vienkāršāka un tauta pavilksies.


Kā raksta Rajens Holidejs savā grāmatā “Ego ir ienaidnieks” (Ryan Holiday “Ego is the Enemy”): 

“Tu nevari mācīties, ja domā, ka jau zini. Tu neatradīsi atbildes, ja esi pārāk iedomīgs un pašpārliecināts, lai jautātu. Tu nevari kļūt labāks, ja esi pārliecināts, ka esi labākais”.

Neļauj savam ego aizēnot Tavu patieso līderes potenciālu, spēju mainīties un būt jo dienas, jo jaudīgākai vadītājai!


Vai vēlies uzzināt vairāk? Dodies uz raksta otro daļu spiežot šeit.

* Raksta gatavošanā izmantoti Medium materiāli.